Gelinleri belki de en çok düşündüren konu gelinliğini nasıl seçeceği ve hangi gelinlik modellerinin kendisine yakışacağıdır. Her ne kadar tüm gelinlikler güzel olsa da, önemli olan sana yakışan ve üzerinde gerçekten güzel duran doğru gelinliği seçebilmek. Vücut tipine uymasa bile sırf sevdiğin model olduğu için almak, yapabileceğin en büyük hata olur. Bu yüzden, bu yazıda hangi vücut tipine hangi kesim gelinliklerin gittiğini anlatmak istedik. Sende bu önemli seçimde, bu bilgilerden yararlanarak kendine en uygun gelinliği seçebilir ve en özel gününde harika bir görünüm elde edebilirsin. İşte başlıyoruz!

BİRİNCİ AŞAMA:

  Hangi vücut tipine ait olduğunu belirlemek. Bu bilgilerle kendi vücut tipini öğrenebilirsin;
1.SÜTUN/MUZ TİPİ VÜCUT; Omuz, göğüs ve kalça ölçülerin büyük ölçüde aynıysa ve belirgin bir bel kıvrımın yoksa bu vücut tipine aitsin demektir.
2.ELMA TİPİ VÜCUT; Omuz, göğüs ve kalça ölçülerin aynı ancak üst vücuduna oranla bacakların ince ise elma tipi vücuda sahipsin.
3.ARMUT TİPİ VÜCUT; Kalçaların eğer omuzlarından daha geniş ise armut tipi vücuda sahipsin.
4.KUM SAATİ VÜCUT; Omuz ve kalça ölçüleri aynı ve belirgin bir bel kıvrımın varsa bu tip bir vücuda sahipsin.

 

İKİNCİ VE EN ÖNEMLİ AŞAMA !

Vücut tipini öğrendiğine göre hangi gelinliği seçmen gerektiğine gelebiliriz;

A KESİM GELİNLİK

Belden üstünü sıkıca saran ve belden aşağı A şeklinde inen gelinliklerdir. Tüm vücut tiplerine uyabilecek bir kesim. Özellikle orta boylu ve minyon gelinlerin tercih sırasında ilk sırayı alması gereken bir model!

Vücut tipine göre gelinlik modelleri
A kesim gelinlik modelleri

PRENSES MODEL GELİNLİK

Alt bedeni gizlediği için geniş kalçalı kadınların tercih edebileceği bir model. Armut tipi vücudun varsa ideal bir seçim olabilir. Ancak kısa ve orta boylu gelinler için biraz sakıncalı bir model.

Vücut tipine göre gelinlik modelleri
Prenses kesim gelinlik modelleri

KILIF/DÜZ MODEL GELİNLİK

Bu kesim gelinlikler vücudun doğal şeklini sarar. Şık tasarımı doğal ve narin bir hava katar. Kum saati ve sütun tipi vücuda sahipsen değerlendirebileceğin modeller arasında.

Vücut tipine göre gelinlik modelleri
Kılıf kesim gelinlik modelleri

BALIK MODEL GELİNLİK

Harika bir görünüm sağlasa da maalesef her vücut tipine uygun olmayan bir modeldir. Eğer uzun boylu ve güzel bir fiziğe sahipsen kesinlikle tercih etmelisin. Kum saati vücut tipinde olanlar için ilk tercih!

Vücut tipine göre gelinlik modelleri
Balık model gelinlik

 

Sende kendine uygun gelinlik modellerini bulmak ve kolayca satın almak için Gelinga‘yı ziyaret edebilirsin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here