Gelin adyalarının bilmesi gereken 5 gelinlik tarzı

Gelinlik konusunda bir acemiyseniz, alışverişe başlamadan önce öğrenmeniz gereken en iyi gelinlik stillerini sizin için derledik.

Evlenme teklifinin heyecanı geçtikten sonra evliliğinizi planlama aşamasına geçeceksiniz ve en önemli aşama olan gelinliğinizi seçmek sizin için çok zor olabilir. Bu durumda gelinlik modelleri konusunda bir ön bilginizin olması hayat kurtarıcı olacaktır. Gelinliğinizi hayal etmiş olsanızda herkesin bir moda uzmanı olmadığını biliyoruz. Hızınızı arttırmak ve hayal ettiğiniz gelinliğinizi kısa sürede seçmek için bilmeniz gereken en yeni beş gelinlik stilini sizin için bir araya getirdik.

Minimalist Gelinlik Stili

İngiltere prensi Harry ile 2018 yılında evlenen Meghan Markle sayesinde popülerlik kazanan modaya uygun bir gelinlik tarzı. Minimalist önlükler, modern ve günlük stile sahip gelinler için idealdir. Abartıdan süslemeler olmadan da kolayca şık ve sıradışı bir görünüm elde edilebilir. Geleneksel dantellerden uzaklaşılarak, düz kumaşlar kullanılarak gelinin vücudu sofistike bir şekilde vurgulanır. Bu tür elbiseler farklı şekillerde çeşitli siluetlerde bulunabilir. A kesim siluetlerde neredeyse her şekilde minimalist bir elbiseyi bulabilirsiniz. Alışveriş yaparken “Az olan çoktur” kuralını aklınızdan çıkarmayın.

Glam Gelinlik Stili

Tüm gözleri üstünde toplamak isteyen gelinler, göz alıcı bir gelinlik stili seçmelidir. Bu gelinlikler, kristal veya inci boncuk gibi ayrıntıların yanı sıra yüksek moda silütleri ve yaka çizgileri yardımıyla lüks bir düğün günü görünümü yaratmak için tasarlanmıştır. Popüler derin V gibi dekolte yakalı gelinlikler, ya da göze çarpan yan yarık etekli gelinlikler, gelinlerin gecenin kraliçesi benim mesajını vermesini sağlar. Göz kamaştırıcı detayların yanı sıra, göz alıcı gelinlik tasarımının da cilveli ve cömert bir hissi olmalı. Hacimli eteklerle ya da kadınsı bir denizkızı tarzında gelinlikleri tercih edersiniz büyük gününüzde kesinlikle moda bir görünüm kazanacaksınız.  

Bohem Gelinlik Stili

Bohem gelinliklerde özgür ruhlu gelinlerin zahmetsiz gelin görünümünü yakaladığını sağlayan rahat bir his vardır. Bu gelinlikler zarif çizgiler, tuhaf süslemeler ve rahat bir ortam için aydınlık ve havadar detaylar içerir. Gündelik stile sahip gelinler bu tarz gelinliklere bayılacaklar, çünkü sadece rahat hareket edebilme özgürlüğün yanısıra havalı bir görünüm sahibi olacaklar.

Romantik Gelinlik Stili

Bu gelinlik tarzı genellikle yukarıda açıklanan bohem tarzı ile karıştırılıyor. Genel olarak daha zarif bir yapıya sahiptir. Romantik elbiselerin çoğunun genel özelliği; havadar eteklerle rahatlık hissi vermeleridir. Bu gelinlikler daha özel ayrıntılara sahip olduklarından bohem görünümden farklıdırlar. Romantik gelinlik genellikle çiçek aplikler gibi göz alıcı süslemelerle kaplıdır ve flört etekler ile eşleştirilir. Hayalperest detayların yanı sıra, bu gelinlikler omuzlara dikkat çekmek için feminen yakalara sahiptir. Gelinler ayrıca geleneksel beyaz renkli elbiseye sadık kalmaz! Büyük gününüzde gerçekten romantik bir his uyandırmak için, açık bej renginde bir gelinlik seçin.

Klasik Gelinlik Stili

Zamansız ve zevkli bir elbise isteyenler için, klasik bir gelinliği seveceğinizi düşünüyoruz. Trendler gelip giderken, geleneksel gelinliklerin asla modası geçmez çünkü sade ve zarif tasarımlar hep popüler kalıyor. En çok tercih edilen gelinlik tarzlarından biri A kesim gelinliktir. Ayrıca, bu tarz, gelinliğinize biraz kişilik katamayacağınız anlamına gelmez. Dantelli kollar, sırt detayı gibi özel ayrıntıları eklemek, klasik elbisenize benzersiz bir farkındalık sağlayabilir.

Gelinga.com‘da bu tarz gelinliklere ulaşabilir. Sahiplerinden direk olarak satın alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here