Trompet & Balık Model Gelinlik Farkı Nedir?

A Kesim, Prenses, Kılıf/Düz Model Gelinlik hepsini birbirinden ayıran belirgin farklılıkları var. Ancak Balık Model ve Trompet Model gelinliklerde durum biraz karışıyor. İlk bakışta aynı gibi gözüküyorlar.

Çarpıcı derecede benzer bir görüntüleri olsa da balık model ve trompet model gelinlikler birbirinden biraz farklıdır. İkisi arasındaki farkı anlamak belki de kendin için doğru gelinliği seçmende yardımcı olacaktır.

Balık Model Gelinlik Nedir?

Balık model gelinlik gelinin vücut hatlarını ortaya çıkaran bir stile sahip. A Kesim veya Prenses Model gelinliklerde olduğu gibi belden sonra bir açılma olmaz. Aksine dizden veya dizin altından açılmaya başlar ve son derece zarif bir deniz kızı görüntüsü yaratır. Burada da genellikle dantel, boncuk gibi detaylar kullanılarak daha çekici detaylar yaratılır. Ayrıca uzun kuyruk modelleri de uygulanabilir.

Balık Model Gelinlik
Balık Model Gelinlik

 

Trompet Model Gelinlik Nedir?

Trompet model gelinlik balık model gelinliğe benzer bir şekilde vücudu sarar ve giderek dışa doğru açılır.

Balık model ve Trompet model arasındaki en önemli fark, trompet modelde gelinlik orta uyluğun olduğu yerden açılma başlar. Bu da trompet benzeri bir görüntü oluşturur ve balık model gelinliğe göre gelinin hareket etmesini biraz daha kolaylaştırır.

Bir diğer önemli fark ise; açılmanın büyüklüğüdür. Balık model gelinliklerde açılma daha çarpıcı ve keskinken, trompet modellerde daha aşamalı olarak açılma başlar.

Trompet Model Gelinlik
Trompet Model Gelinlik

 

Trompet & Balık Model Gelinlik: Hangisi Sana Uygun?

Trompet ve balık model arasındaki farkı genel olarak anlattık ve şimdi alışveriş sırasında işini kolaylaştıracak ve göz önünde bulundurman gereken bir kaç detay var;

Hareketlilik: Balık model gelinlikler dizin altından açılması nedeniyle hareketleri biraz kısıtlar. Bu büyük günde çok fazla dans etmeyi planlıyorsan ayakkabılarını ona göre seçmeli ve ilerleyen saatler için farklı bir kıyafet giymeli düşünmelisin.

•Vücut tipi: Her iki model de vücut formuna uygunluğu ile son yıllarda popüler olmaya başladı. Kum saati şeklinde bir vücut hattına sahipsen kesinlikle bu modellerle harikalar yaratabilirsin. Her vücut tipi ve her model farklıdır bu yüzden bir kaç stili aklınızda bulundurman ve sana en çok yakışacak modeli bulman gerekiyor. Bunun için vücut tipine göre gelinlik seçimi yazımıza göz atabilirsin.

Umarız bu yazı sayesinde balık ve trompet model arasındaki farklara dair aklındaki soru işaretlerini silmişizdir. Eğer sende bu iki stilden kendine uygun olanı az çok belirlediysen Gelinga‘yı ziyaret edebilir ve bu iki harika stilden kendine en çok yakışanı bulabilirsin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here