Prenses Model Gelinlik & A Kesim Gelinlik Farkı Nedir?
Prenses Model Gelinlik & A Kesim Gelinlik Farkı Nedir?

Prenses Model ve A Kesim Gelinlik, her iki model de gelinler arasında oldukça popüler. Birbirine benzer bir stil gibi dursa da aralarında oldukça önemli farklar vardır. Bu farkları anlayarak seçim yapmakta senin için önemli, böylece kendine en çok yakışan stili daha kolay bulabilirsin.

A Kesim Gelinlik Nedir?

A Kesim gelinlik eteğin siluetine göre tanımlanmıştır. Bakıldığı zaman büyük A harfini anımsatmaktadır. Gelinliğin eteği doğal bel çizgisinden yavaşça açılmaya başlar. Ayrıca A Kesim gelinliklerde çok farklı yaka ve kuyruk tipleri uygulanabilir.

A Kesim Gelinlik Modeli
A Kesim Gelinlik Modeli
Prenses Model Gelinlik Nedir?

Prenses model gelinliklerde, gelinliğin etek kısmı daha hacimlidir. Üst kısmında ise genelde pek fazla seçenek olmaz. Boncuk işlemeli,sade veya korseli stillerde oldukça iyi görünür. A kesim gelinliklerde olduğu gibi açılma doğal bel çizgisinden başlar ve kabarık eteklerle hacimli bir görüntü oluşturur.

Prenses Gelinlik Modeli
Prenses Gelinlik Modeli
Farkı Nedir ve Hangisini Tercih Etmelisin?

•Mekan: A Kesim gelinlik genel olarak her mekan için uygun bir modeldir. Kır düğününde veya büyük bir salon düğününde de tercih edilebilirsin. Prenses Model gelinlikler ise daha görkemli düğünler ve mekanlar için uygun olabilir.

Hareketlilik: Her iki modelinde en güzel yanı istediğin tarzda gelin ayakkabısını tercih etmeni kolaylaştırması. Etek kısmı dolgun olduğu için ayakkabıların çok fazla gözükmez ve istediğin gibi rahatça dans edip eğlenebilirsin. Bu modellerin dezavantajı ise tuvalete giderken rahatsızlık vermesi. Bu yüzden de bu tip durumlarda sana eşlik edebilecek bir gelin partnerine ihtiyacın olacak.

Vücut TipiHer iki modelde genel olarak gelinler arasında en popüler modellerdir. Prenses model gelinlikler her vücut tipine uysa da ince veya armut tipi vücuda sahip gelinler için en iyisidir. Bu model bele vurgu yapar ve alt gövdeyi saklar. Bu modelde unutmaması gereken en önemli detay ise, prenses model gelinlikler üst bedeni dolgun gelinleri daha büyük gösterir.Bu yüzden önerilmez. A Kesim Gelinlikler ise çoğu vücut tipine uygundur. İnce ve minyon gelinler için uzun boy yanılsaması yaratır. Bu silüet, ayrıca yuvarlak hatları inceltebilir ve alt gövdeyi gizleyebilir.

Şimdi bu iki tür arasındaki farklılıkları öğrendiğine göre seçimini daha kolay yapabileceğini umuyoruz. Ne olursa olsun düğününde harika gözükeceğine eminiz. Gelinga‘yı ziyaret ederek bu iki modele ait birçok gelinlik arasından istediğini bulabilirsin. Bol şans! 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here