Kış Gelinleri İçin; Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?
Kış Gelinleri İçin; Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Kış düğünleri ülkemizde ve birçok ülkede pek de tercih edilmiyor. Kar ve soğuk faktörlerini düşününce, her gelin adayı için bu mevsim oldukça zor ve kasvetli bir çağrışım yaratıyor.

Aslında doğru bir organizasyon ile kış düğünlerinde harikalar yaratılabilir. Sen de kendini karlar ülkesinin kraliçesi gibi hissedebilirsin! 🙂 Bembeyaz karlar üzerinde eşin ile birlikte masalsı bir fotoğraf çekimi de gerçekleştirebilirsin. Yani kışın düğün olmaz şeklindeki klişelerden uzak dur!

Düğün organizasyonunu bir kenara bırakırsak, nasıl bir gelinlik seçebileceğin hakkında sana birkaç önerimiz var;

Kış düğünü için nasıl bir gelinlik seçmelisin?
Kollar

Düğün gününde yaşayacağın o büyük heyecanla adrenalin seviyen çok yüksek olacak olsa da kendini soğuktan korumak için önlemler almalısın. Kollu bir gelinlik modeli seçerek bu olumsuz durumu ortadan kaldırabilirsin.

Soğuk havalarda tercih edebileceğin birkaç gelinlik seçeneği şunlar olabilir;

  • Uzun kollu; kolunun tamamını kaplayan bir kol,
  • 3/4 kol; kol boyu dirsekleri geçer ancak bileklere kadar örtmez.
  • Şeffaf uzun kollu; zarif dantel aplikeler ile hem soğuktan korur hem de gelinliğin şıklığından uzaklaştırmaz,
  • Dantel kollar; uzun daltel kollara sahip ve vücudu tamamen saran balık model bir gelinlik kış gelinleri için harika bir tercih olabilir.
Kumaş

Kış aylarında ne kadar kalın ve ağır kumaşlar tercih edersen o kadar sıcak hissedeceksin demektir. Eğer beğendiğin gelinlik şifon kumaş üzerine dantel detaylara sahipse, kumaşın altında şifon kullanmaktan ziyade saten kullanmalısın. Böylece seni daha sıcak tutacaktır.

A Kesim ve Prenses Model gelinlikler de kış düğünleri için ideal seçimler arasında olacaktır.

Uzunluk

Uzun kuyruklu gelinlikler kış gelinleri için daha uygundur. Uzun kuyruklu gelinlik modelleri ile kış mevsimine uygun daha büyülü bir hava yaratabilirsin.

Yaka

Kış düğünleri yaka seçiminde gelinlerin daha özgür olmasına izin veriyor. Son yıllarda gelinliklerde birbirinden farklı ve güzel gelinlik yaka modelleri ortaya konuldu. Kayık yaka ve halter yaka gibi modeller tercihlerin arasında olmalı. Yaka modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak istersen ve hangi modelin sana uygun olduğunu merak ediyorsan Hangi Gelinlik Yaka Stili Senin İçin Doğru? yazımızı okuyabilirsin.

Aksesuarlar

Kendini soğuk havadan korumak için bu senenin öne çıkan trendlerinden de biri olan pelerinlere bakabilirsin. Gelinliğinin üzerine alacağın pelerin ile mükemmel bir görüntü ortaya çıkaracağına eminiz.

Ayrıca yapay kürklü bolerolar ve ceketler de seni kış düğününde hem şık gösterecek hem de sıcak tutacaktır.

Kış gelinleri için bizim önerilerimiz bunlar. Tüm bunları okuduktan sonra hayallerimin gelinliğini bulmaya hazırım diyorsan Gelinga‘yı ziyaret edebilirsin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here