Hangi Gelinlik Sırt Modeli Senin İçin Doğru?
Hangi Gelinlik Sırt Modeli Senin İçin Doğru?

Gelinliğinin modelini düşünürken birçok farklı detay aklından geçmiş olabilir; inci işlemeli,dantelli veya sade bir stil… Bunların yanında düşünmen gereken detaylardan biri de sırt dekoltesinin nasıl olacağı. Bir önceki yazımızda gelinlik kuyruk modeli seçiminde dikkate alman gerekenleri belirtmiştik. Bu sefer de hangi sırt modelini tercih etmen konusunda önemli detayları seninle paylaşacağız. Çünkü gelinliklerde birbirinden farklı sırt dekoltesi seçenekleri bulunmaktadır. Derin dekolteli, tül detaylı, yarım dekolteli ve daha fazlası. Gelinliğinin modeli kadar sırt detayı seçiminde senin kişiliğini ve zevkini yansıtan bir özelliktir. Kusursuz bir görüntü yakalamak istiyorsan seçimini yaparken göz önünde bulundurman gereken önemli bir kaç detay var:

Düğün Planı: 

Nerede evleneceksiniz? Mekan nasıl bir yer olacak? Salonda mı? Sahilde mi? Otelde mi yoksa kır düğünü mü? Tüm bunlar gelinlik seçiminde karar vermen için göz önünde bulundurman gereken önemli noktalar. Kapalı mekanlarda düğün yapmayı planlıyorsan, hareket kısıtlaması olmayan mekanlar olduğu için süsleme detayları fazla olan, tül detaylı sırt dekoltesi bulunan uzun kuyruklu gelinlik modellerini tercih edebilirsin. Açık bir alanda düğün yapmayı düşünüyorsan eğer derin dekolteli ve kısa kuyruklu gelinlik modellerini düşünmelisin.

Davetliler: 

Düğününe gelecek olan davetlilerinin çoğu orta yaş ve üzeri ise dekolte konusunda biraz daha dikkatli davranabilirsin. Ancak davetlilerinin genel itibari ile arkadaş çevren ve gençlerden oluşuyorsa derin dekolteleri seçmende bir sakınca olmayabilir. Ne olursa olsun bu senin düğünün evet ama seçim yaparken hem kendi kişiliğini yansıtmalısın hemde davetlilerini ve mekanı göz önünde bulundurmalısın.

Gelinlik Sırt Dekoltesi Modelleri

Şimdi gelelim birbirinden farklı sırt dekoltesi modellerine;

1.Derin Dekolteli

İddialı olmayı seven gelin adaylarının ilk tercihleri genelde derin dekolteli gelinlikle oluyor. Düğünün bir kır düğünü olacaksa ve davetlilerini kendine hayran bırakmak istiyorsan mükemmel bir seçim olacaktır. Ayrıca sırt detayını ön plana çıkarmak için doğal dalgalarla enseden toplanmış topuz modelleri ile harikalar yaratabilirsin.

2.Anahtar Deliği

Kapalı bir sırt dekoltesi mi yoksa açık mı diye düşünen gelin adaylarından biriysen anahtar deliği sırt dekoltesi senin imdadına yetişiyor! Bu tip dekolteler bahar ve yaz düğünleri için ideal bir seçimdir.

3.Tül Detaylı

Eğer düğününü soğuk sonbahar veya kış aylarında yapmayı planlıyorsan tül detaylı dekolteye sahip gelinlik modellerine bakmalısın. Böylece soğuk havaya karşı bile dekolte kullanabilirsin. Tül detayları arasına işlenecek dantellerle de gelinliğine romantik bir hava katabilirsin. Saçını ise toplayabilir veya bir yana alarak dekolteni en iyi şekilde sergileyebilirsin.

4.V Sırt

Derin dekolteli gelinlikler kadar olmasa da iddialı bir dekolte türü olduğunu söyleyebiliriz. Dekolte konusunda orta yolu bulmaya çalışıyorsan V sırt dekolteli gelinlikleri tercih edebilirsin. Özellikle A kesim ve kılıf/düz model gelinlik türlerinde harika bir görüntü ortaya çıkarıyor. Bahar aylarında evleniyorsan kesinlikle kaçırma!

5.Korseli

İnce bir belin varsa veya bu tarz bir illüzyon yaratmak istiyorsan korseli modeller senin için birebir! Bağlamalı modellerde oluşan romantik görüntüye ise diyecek bir sözümüz  yok!

6.Yarım Dekolteli

Genel olarak çoğu gelin adayının klasik bir tercihi haline geldiğini söyleyebiliriz. Düğünün kapalı bir alanda ve kış-sonbahar aylarında ise tabii ki önceliklerin arasında ilk sırada bulunması gerekiyor.

7.Kapalı

Çoğunlukla tesettürlü gelinlik modellerinde yer alsa da sırt dekoltesi  vermek istemeyen gelin adayları içinde uygun bir tercih. Ayrıca göğüs dekolteli bir gelinlik giymeyi planlıyorsan da sırt dekoltesi olmayan bir modeli tercih edebilirsin. 😉

Gelinga‘yı ziyaret ederek tüm sırt dekoltesi seçeneklerini bulabilir ve uygun fiyatlara satın alabilirsin, unutma! 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here