Gelinliğini Daha Hızlı ve Kolay Satmanı Sağlayacak 5 Önemli Nokta

Gelinliğini veya elbiselerini satmak isteyen kullanıcılarımızın en önemli sorularından biri de gelinliğimi nasıl daha hızlı bir şekilde satarım oluyor. Biz de bu konudaki sorulara genel bir cevap vermek için bu blog yazısını yazmaya karar verdik.

Gelinliğini satmak ve başka bir gelin adayının mutluluğuna ortak olmak istedin ve gelinliğini Gelinga’da satışa sundun. Unutma bunu yapan sadece sen değilsin. Binlerce üye gelinliğini satmak için siteye ürünlerini koyuyor. Öne çıkmak ve daha kolay satış yapmak istiyorsan dikkat etmen gereken bir kaç önemli nokta var.

1.Fotoğrafların Kalitesi

Ürünler ana sayfamızda gösterime sunuluyor ve gelin adayları kendilerine uygun ve hayallerinin gelinliğini bulmak için binlerce model arasında gezinip gelinliğini bulmaya çalışıyor. Şimdi senin de bu evrelerden geçtiğini biliyoruz. Ürün ne kadar güzel olursa olsun kötü bir gösterim ile kimsenin dikkatini çekmez. Bunu unutma. O gün herkes en güzel hali ile olmak istiyor ve bu yüzden en güzel gelinliği bulmaya çalışıyor. Burada yapman gerek en önemli şey gelinliğini en güzel şekilde alıcılara sunman. Kendini onların yerine koy ve ben olsam nasıl dikkatimi çekerdi diye düşün. Bizim önerimiz profesyonel fotoğraf çekiminde olan düğün fotoğraflarını kullanmandan yana olacaktır. Bu fotoğraflar hem dikkat çekici hem de gelinliğin senin üzerinde olmasından dolayı vücut tipi seninle benzer olan bir gelin bunu fark eder ve kendi üzerinde nasıl alacağını daha kolay hayal edebilir.

Eğer ürününün fotoğraflarını yeniden çekerek yüklemek istersen de dikkat etmen gereken bir kaç nokta var. Gelinliğini temiz bir arka plan ile fotoğraflayarak ayrıntılarını gösterebilirsin. Gelinliğinin öne çıkan detaylarını (sırt dekoltesi, kuyruğu, işlemeleri) nereye dikkat çekmek istiyorsan o kısmı daha net çekebilirsin.

Nasıl fotoğraf çekmeliyim diyorsan bu konu ile ilgili  Ürünümün Daha Hızlı Satılması İçin Nasıl Fotoğraf Yüklemeliyim? adlı yazımızı okuyabilirsin.

İlk başta da dediğimiz gibi. Gelinliğin harika olabilir ancak yanlış fotoğraflar ile aylarca satılmasını bekleyebilirsin.

2.Fiyatlandırma

Gelinliğini aldığın fiyat üzerinden değerlendirmeli ve en az %40-%50 indirim olabilecek şekilde fiyatlandırmalısın. İkinci elin en önemli mantığı hesaplı olmasıdır. 4000 TL’ ye aldığın bir gelinliği 3500 TL’ye satman gelin adaylarının dikkatini çekmeyecektir. Adaletli bir fiyatlandırma için gelinliğinin modeli ve markası ile bilgileri filtreleme alanından seçip sitemizde arama yapman ve benzer modellerdeki fiyatlara bakarak kendi gelinliğin için bir fiyat belirlemek olacaktır. Seninle aynı modele ve markaya sahip bir satıcı senden daha az bir fiyat belirledi ise gelin adayları muhtemelen diğer gelinliği seçecektir. Bu yüzden gelinliğinin fiyatını belirlerken bu noktalara göre değerlendirme yapabilirsin.

3.Ek Ürünler

Birçok gelin adayı gelinlikle birlikte duvak, gelin çiçeği veya gelin ayakkabısı olan satışlara öncelik gösteriyor. Bu yüzden gelinliğin ile birlikte  bunlardan birini de yanında hediye olarak gönderebilirsin veya cüzi bir miktar karşılığı gönderebileceğini belirtebilirsin.  Bu gelin adaylarının oldukça hoşuna gidecektir.

4.Kuru Temizleme

Gelin adaylarının en dikkat ettiği noktalardan biri de gelinliğinizin kuru temizlemesinin olup olmadığı. Hijyen gelin adaylarını düşündüren en önemli noktalardan biri. Bu yüzden kuru temizlemesi yapılmış ürünleri daha çok tercih ediyorlar. Kuru temizeme yaptırmadıysan eğer bunu kesinlikle belirtmelisin. Alacak olan gelin adayı kuru temizlemesini kendi yaptıracağı için fiyattan kuru temizleme ücretini indirebileceğini belirtirsen de bu gelin adayı için dikkat çekici olacaktır.

5.Gelinlik Hakkında Detaylı Bilgiler ve Hasarlar

Gelinliğini satışa sunarken oldukça dürüst olmalısın. Eğer gelinliğinde herhangi bir sorun varsa (yırtık, sökülme, leke) bunu kesinlikle belirtmelisin. Gelin adaylarına karşı dürüst olman onların aklındaki soru işaretlerini giderecektir. Eğer gelinliğin hasarlı bir durumda ise bunu ürünü yüklerken” Tadilat veya hasar durumu” alanına girmelisin ve gelinliğinin fiyatını da bu hasar durumuna göre daha uygun bir hale getirmelisin. Böylece gelin adayı kötü bir sürpriz ile karşılaşmamış olacaktır.

 

Gelinliğini nasıl daha hızlı satabileceğin yönünde senin için önerilermiz bunlar. Ürünü satışa sunarken yapman gereken kendini karşı tarafın yerine koymak ve ben olsam nasıl dikkatimi çekerdi diye düşünerek fotoğraflaman, uygun bir fiyat belirlemen ve gelinliğin hakkında dürüst ve açıklayıcı olman. Bol şans! 🙂

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here