Hayatınızın bu en güzel gününde elbette ki en güzel halinizde olmak isteyeceksiniz. Bu yüzden aylar öncesinden kişisel bakımınıza her zamankinden daha fazla özen göstermeniz gerekecek. İşte sizin için önerdiğimiz düğün öncesi uygulamanız gereken bakım önerileri;

 

1-SAÇ BAKIMI

Düğün öncesi bakım önerileri
Saç bakımı

Saç bakımı her zaman önemlidir. Düğünüzde saçlarınızın harika görünmesini istiyorsanız eğer saçınızı yıpratacak işlemlerden uzak durmalısınız. Saçlarınızı kurutma makinasıyla kurutmak yerine, kendi kendine kurumasına izin vermelisiniz. Böylece kurutma makinasının sıcaklığıyla oluşan kırılmalar, kabarıklıklar ve matlaşmaların önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda saçınızı güneşin zararlı ışınlarından korumak içinde iyi bir saç kremi ile koruma altına almanız gerekecek. Haftada bir yapacağınız saç bakım maskeleriyle de saçınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Badem yağı bakımı, bal maskesi gibi uygulamalarla saçınızı besleyebilirsiniz. Ayrıca unutmayın sadece dışardan yaptığınız bakımlar saçınız için yeterli olmayacaktır bu yüzden beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekmekte. Omega-3 yönünden zengin olan somon, ton balığı gibi yağlı balıkları ve B-12 bakımından zengin yiyecekleri tüketmelisiniz.

2-YÜZ BAKIMI

Düğün öncesi bakım önerileri
Cilt bakımı

Öncelikle cilt tipinizi belirlemeli ve buna uygun olarak bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Bakım ürünleri seçerken de doğal ürünleri seçmeye özen gösterin. Saç bakımında olduğu gibi burada da beslenme oldukça önemli. Bol bol su tüketerek cildinizin kurumasını önlemeli ve ihtiyacı olan nemi vermelisiniz. Yine omega-3 yönünden zengin balık türlerini tercih ederek cildinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Yüzünüzün gün boyu maruz kaldığı kirli hava, makyaj, kir gibi faktörler cildi yıpratır ve gözenekleri tıkar. Bu yüzden yatmadan önce cildinizi bu tabakadan kurtarmanız gerekir. Cildinizi her gece yatmadan önce temizleyin. Temizleme işleminden sonra nemlendirici sürerek cildinizi yumuşatın. Hafta da bir veya iki kez de peeling uygulaması yaparak ölü derilerden arındırın.

3-VÜCUT BAKIMI

Düğün öncesi bakım önerileri
Vücut bakımı

Cildinizin kurumasını önlemek ve nem kazandırmak için bol bol su tüketin ve cildinize uygun nemlendiricileri kullanın. Beslenmenize önem vererek cildinizin donuk ve soğuk görünümünü engelleyin. Ayrıca beslenme düzeninize dikkat ederek kilo dengenizi korumaya çalışın. Vücudunuzda ki ölü derilerden kurtulmak için hafta da bir arındırıcı işlemler uygulayın. Cildinizde oluşabilecek güneş lekeleri için de kış veya yaz aylarında olsanız bile yüksek korumalı güneş kremleri tercih edin.

4-EL VE AYAK BAKIMI

Düğün öncesi bakım önerileri
El ve ayak bakımı

Ellerinizde ve ayaklarınızda güzel bir görünüm kazanmak istiyorsanız bakımını ihmal etmemeniz gerekir. Bunun için profesyonel manikür ve pedikür yardımı alın. Topuklarınızda oluşabilecek çatlakları önleme için peeling yapmaya dikkat edin ve ölü deriden cildinizi arındırın. Ellerinizi gün boyu oluşabilecek yıpranmalardan korumak için nemlendirici kullanmayı alışkanlık haline getirin. Gece yatmadan önce ellerinize ve ayaklarınıza cildinizi nem kazandıracak nemlendiriciler kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here