Kadınlar için saç bakımı her zaman önemli olmuştur. Aslında her ne kadar önem versekte farkında olmadan yıpratmaya devam ediyoruz. Bunun önüne geçmek ve daha sağlıklı saçlara kavuşmak için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var. Elbette en önemli bakım beslenme ile gerçekleşiyor ama yine de diğer yöntemleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Daha bakımlı saçlara sahip olmak istiyorsan içeriğe bi göz at! 🙂

1-İPEK UYKU

Pamuklu yastıklar saçınızın nemini çekerek onları kuru hale getirebilir. Bu yüzden ipek kumaştan olan yastık kılıflarını kullanırsanız daha az nem kaybı ve kırılma yaşarsınız.

Daha Bakımlı Saçlar İçin 4 Öneri
Bakımlı saçlar

 

2-FİLTRELENMİŞ SU İLE YIKAYIN

Duş sonrası kuru, tahriş olmuş saç derisiyle karşılaşabilirsiniz. Bunun en önemli sebebi ise klor. Bu yüzden duş başlığı fitresi kullanarak daha parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Daha Bakımlı Saçlar İçin 4 Öneri
Bakımlı saçlar

 

3-NEMLENDİRİCİ BAKIM MASKELERİ YAPIN

Haftada bir saçınıza bakım maskeleri uygulayarak kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayın.  Eğer piyasada bulunan ürünleri tercih etmek istemezseniz doğal yağlarla da saçınıza maske uygulayabilirsiniz.

Daha Bakımlı Saçlar İçin 4 Öneri
Nemlendirici Bakım

4-SİRKE İLE YIKAYIN

Organik elma sirkesi sayesinde saç diplerinde biriken ölü deriden kurtulabilirsiniz. Ayrıca saçınızın daha parlak görünmesini sağlar ve kırık oluşumunu önler. Yapmanız gereken ise; saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra (yaklaşık bir çorba kaşığı) sirkeyi saçınıza dökmek ve bir iki dakika beklettikten sonra durulamak.

Daha Bakımlı Saçlar İçin 4 Öneri
Bakımlı saçlar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here