Casual Gelinlik Modeli
Casual Gelinlik Modeli

Gelinlik seçimi zorlu bir süreç ancak ne istediğini biliyorsan hiç zorlanmadan hayalinin gelinliğini bulabilirsin. Gelinliğini seçerken nasıl bir düğün istediğin tercihlerini etkileyecek önemli bir nokta. Resmi bir düğün daveti yerine rahatlığın ön planda olduğu bir düğün planın varsa casual gelinlikler yardımına koşuyor. Ayrıca casual olması şık ve özensiz olacağı anlamına da gelmiyor. Hem şık hem de rahat olabileceğin birçok casual model gelinlik var.

Sana vereceğimiz ipuçları ile casual gelinlik seçerken neleri göz önüne alabileceğini öğrenebilirsin. Başlıyoruz;

Resmi Olmayan Gelinlik Modelleri

Resmi olmayan bir düğün daveti ve daha günlük bir gelinlik tercih etmek isteyebilirsin. Bu, stilinden fedakarlık yapman gerektiği anlamına gelmez. O gün doğru seçimlerle mükemmel bir gelin olabilirsin.

Bu tür düğünlerde tercih etmek için kısa gelinlikler, kılıf model gelinlikler ve hafif kumaşlardan yapılmış uçuş uçuş eteklere sahip harika gelinlik modelleri mevcut.

Kısa Gelinlikler: Kısa gelinlikler sanılanın aksine modaya oldukça uygun. Audrey Hepburn, Marilyn Monroe ve Natalie Portman gibi ikonik gelinler büyük günlerinde kısa model gelinlikler seçerek görünüşlerini tamamlamışlardır. Boy uzunluğunda seçeneklerin olarak diz boyu, diz hizası ve diz üstü gelinlik modelleri var. Kısa gelinlikler açık hava düğünleri ve birçok mekan için harika bir tercihtir. Üstelik kısa olması hareket kolaylığı sağladığı için yıpranmasını düşünmeden istediğin gibi günün eğlencesini yaşayabilirsin!

Soft Modeller: A Kesim gelinlikler, Kılıf-Düz Model gelinlikler ve Balık Model gelinlikler rahat bir düğün planı için doğru tercihler arasında yer alıyor. Bu modeller gelinliğin geleneksel unsurlarına sahipken de hareket kolaylığı sağlar.

Hafif Kumaşlar: Bu kumaşlar gelinliğini en güzel şekilde gösterecek tül,şifon veya organze olabilir.

 

Seçeceğin ayakkabı modeli de gelinliğinin güzelliğini arttırabilir veya daha sakin bir görüntü oluşturmanda yardımcı olabilir.

Düğün Mekanı

Gündelik bir düğün planlıyorsan, mekan olarak fazlasıyla seçeneğin var. Resmi bir düğün davetinde olduğu gibi rezervazyon olanaksızlıkları ile sınırlı değilsin.

Sahilde, ormanda, çocuklarında fazlasıyla eğlenebileceği piknik benzeri iddialı bir ortam, yat veya çiftlikte düğününü yapabilirsin. Klasik tercihler yerine farklı mekanları seçerek yaratıcı olmak senin elinde!

Mekan seçimi gelinlik seçimini de doğrudan etkiler. Örneğin, sahilde uzun kuyruklu bir gelinlik modeli doğru bir tercih olmayacaktır.

Vücut Tipi

Beğendiğin bir modeli rastgele seçmekten ziyade sana en uygun, vücut hatlarını doğru şekilde yansıtacak gelinlik modelleri seçmelisin. Düğününde gelinliğin ile çektirdiğin fotoğraflar hayatın boyunca seninle olacak. Bu yüzden o gün muhteşem ve doğru bir görünüm kazanmalısın.

Mesela Armut tipi vücuda sahipsen A Kesim gelinlikler arasından seçim yapman gerekiyor. Kendi vücut tipini iyi bilmeli ve buna göre seçeneklerini daraltmalısın. Vücut tipini belirlemek ve hangi gelinlik modelinin sana uygun olduğunu öğrenmek istiyorsan Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi yazımızı da okuyabilirsin.

Doğru Renk Tonunu Seçmek

Seçebileceğin birçok gelinlik rengi var ancak cilt tonunu en güzel şekilde tamamlayacak renkleri içeren gelinliklere bakmak en doğrusudur.

Örneğin; beyaz renkli gelinlikler açık renkli gelinleri sönük gösterebilir. Öte yandan koyu tenli gelin adaylarında harika bir görüntü oluşturur. Pembe alt tonuna sahip gelinler fildişi rengi gelinlikler ile o büyük günde parlayabilirler! Sarışın gelin adaylarında ise şampanya renkli gelinlikler mükemmel bir etki yaratır.

Peki kim beyaz gelinlik giymek zorunda olduğunu söylüyor? Modacılar lavanta, rose veya mavi tonlarında gelinlikler ile bizi heyecanlandırmaktan geri kalmıyorlar. Saten bantlar, dantel veya işlemelerle de gelinliğin ayrıntılarına renk katabilirsin.

Düğün temasının rahatlığı içermesi gelinlik seçimini daha az önemli hale getirmiyor. Bu senin en güzel günlerinden birisi ve nasıl hissediyorsan onu yansıtmalısın.

Hayallerinin gelinliğini bulmak için Gelinga‘yı ziyaret etmeyi unutma!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here