Açık Hava Düğün Fikirleri ve Gelinlik Modelleri
Açık Hava Düğün Fikirleri ve Gelinlik Modelleri

Yaz geldi ve açık hava düğün sezonu başladı! Sen de kapalı mekanlar yerine düğününü açık havada yapmayı planlıyorsan bu yazıyı okumaya devam et. 🙂

Mekanlar

Açık havada düğün yapmanın en güzel yanlarından biri de muhteşem fotoğraf fırsatları yaratması. Hem doyasıya eğlenebilir hem de davetlilerle birlikte harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsin.

Restoranlar, deniz, göl veya doğa manzaralıdır. Bu tarz manzaraya sahip mekanlarda düğününü yapabilirsin. Alternatif mekanlar olarak; botanik bahçeler, milli park, çiftlik, tarihi ev, açık hava tiyatrosu, halk plajı, yaz kampı gibi yerler sıralanabilir.

Açık hava düğün mekanlarında rezervazson yapmadan önce, sezonu ve potansiyel sorunları düşünmelisin. Rüzgar, sıcaklık, yağmur gibi faktörleri göz önünde bulundurmalı ve buna göre hem açık alanı hem de kapalı alanı olan mekanları düşünebilirsin.

Açık Hava Gelinlikleri

Açık hava gelinlikleri gündelik kıyafetlerden haute couture’a kadar değişebilir. Bunun birazda kişisel moda bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Gelinliğinin düğün tarzınıza uymasını istiyorsan göz önünde bulundurman gereken birkaç popüler siluetler var.

A Kesim Gelinlik Modeli
A Kesim Gelinlik Modeli

A kesim gelinlik modelleri evrensel bir model diyebiliriz. Bele oturur ve ardından A şeklindeki gibi, yavaş yavaş yere kadar genişler. Bu kesim gelin  adaylarının daha uzun ve ince görünmesini sağlar. A kesim gelinlikler seksi olabilse de, genellikle eğlenceli, romantik ve daha az resmi bir havaya sahiptir. Park, çiftlik, yaz kampı gibi mekanlarda bu model gelinliği giydiğini hayal et! 🙂

Balık Model Gelinlik
Balık Model Gelinlik

Davetlileri kendine hayran bırakmak istiyorsan balık model gelinlik giymelisin. Balık model gelinlik hiç şüphesiz en seksi gelinlik modeli. Bu kesim kıvrımlarını sarar ve hatlarını ortaya çıkarır. Çatı katı, bahçe, deniz kıyısında yer alan tatil köyünde resmi bir düğün için oldukça çarpıcı bir seçim olacaktır.

Kılıf Model Gelinlik
Kılıf Model Gelinlik

Daha az resmi bir yerdeysen, kılıf model gelinlikleri tercih edebilirsin. Hem oldukça rahat hem de şık ve zarif bir görünüm kazandırabilir. Sağladığı rahatlık konforunu da düşünürsek istediğin gibi eğlenebilir ve düğününün tadını çıkarabilirsin.

Düğün mekanın ve gelinlik modelin aklında şekillenmeye başladıysa Gelinga‘yı ziyaret ederek hayallerinin gelinliğini bulabilirsin. 🙂

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here